Ygn Su Kaçağı Tespiti

Ygn Su Kaçağı Tespiti

Ygn Su Kaçağı Tespiti

Ygn su tesisat firması, profesyonel ekibiyle kırmadan cihazlarla su kaçağını noktasal olarak tespit eden,İstanbul içinde en kapsamlı cihazlarla hizmet veren su tesisat firmasıdır.Ekiplerimiz servis aracımızla bulundugunuz bina ve daireye en geç 1 saat içinde gelerek su kaçağı bulma işlemini başlatıyor.

Su Kaçağı Bulma

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapmalıyım❓

İlk olarak üst kattaki komşunuz ile irtibat kurmanız gerekir. Dairenize su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini bildirin, tavandan akan su için yapılması gereken ilk olarak suyun akmasını ekesmektir, komşunuzun mutlaka su saatine baglı su vanasının kapaması gerekmektedir.

Peki Sonra ki Aşama Nedir❓

Su kaçağın yerinin bulunması için arıza tespit çalışması yapılmalıdır.Ygn su tesisat olarak bizler su kaçağı bulma için akustik dinleme cihazı ve gelişmiş yeni ekipmanlar kullanıyoruz. Kullanılan cihazlar ile hiç bir şekilde rahatsız edici sesler çıkarmıyoruz. Bina içindeki duvar ve zeminleri kırmadan yıkmadan su kaçağının yeri noktasal olarak tespit ediyoruz.

Su Kaçağı Bulma

Ygn Su Kaçağı Tespiti
Ygn Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Cihazlar Nelerdir ❓

Akustik Dinleme Cihazı : Dinleme cihazı, temiz su borularındaki kaçaklarını,hızlı bir biçimde tespit etmemize olanak tanır.Noktasal olarak su kaçağını tespit etmek için kullandığımız bu teknoloji; tüm servis ustalarımız uzun eğitimi sonrası bu cihazları kullana bilmektedir.

Kanal Boru İçi Görüntüleme Kameraları : Bu kameralar ile atık su tesisatlarının içini görebiliyor ve pimaş hattındaki tüm problemleri tespit ediyoruz. Atık su tesisatındaki su kaçağının yerini tespit etmemizin haricinde tıkanma gibi durumlarda da sıklıkla kullandığımız sistemlerden biridir.

Termal Kamera : Sıcak suyu esas alan bu görüntüleme sistemi ile kalorifer tesisatı, sıcak su tesisatı ve sıcak suyun geçtiği tesisatların yerini tespit edilmesi için kullanılmatadır.Su kaçaklarının tespiti için gerek duyulması durumunda termal kamera kullanıyoruz. Termal kamera ile su borularının geçtiği yeri tespit ediyoruz ve ardından akustik dinleme cihazı ile tekrar gerekli incelemeyi yapıyoruz. Bu şekilde su kaçağını noktasal olarak tespit etmiş oluyoruz.

Nem Ölçer : Su kaçağının oldugu ortamın,nem değerlerini alarak tespit işlemi sırasında yardımcı cihaz olarak kullanıyoruz. Çok ihtiyaç olmadıgı sürece bu cihazı kullanmıyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Parke Altındaki Su Kaçağı Tespit Edile Bilirmi❓

Bir bina içinde su kaçağı varsa, öncelikle bu su kaçağının hangi tesisat borusunda olduğu belirlenir. Parke altında yada fayans altında su kaçakları olması tespit edilmesine sorun teşkil etmez.

Temiz su sitemiz parke altından gidiyorsa ve su kaçakları söz konusuysa, akustik dinleme cihazı yardımıyla su kaçağı tespiti yapmak mümkündür.Yada noktasal olarak tespit edilir.

Kalorifer sisteminde su kaçağı sorunu varsa ve yine parke altından gidiyorsa yine termal kamera sayesinde noktasal olarak tespit edile bilir. Ayrıca parkeleri çıkarmaya gerek bile kalmaz.

Atık su sitemi parke altından gitmez ama istisna bir durum söz konusuysa, kameralı görüntüleme aletleri borunun içini incelendiği için pimaş siteminin parke altından ya da betonun altında gidiyor olması durumu değiştirmez.

Tespit Sırasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu?

Tespit sırasında teknolojik cihazlarımız yardımıyla kırma, dökme, hatta gürültü ses yapılmaz, kısa zamanda su kaçaklarının yeri noktasal olarak tespit edilir. Günün 24 saati su kaçağı tespiti işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit esnasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Bir cevap yazın

TEPEYE DÖN Call Now ButtonHEMEN ŞİMDİ ARA ( TIKLA )