Su Sızıntısı Bulma Hizmeti


Su Sızıntısı Bulma Hizmeti

Su Sızıntısı Tespiti
Su sızıntıları, ev ve işyerlerindeki tesisat borularındaki problemlerden meydana çıkabilir. Ancak bu net değildir. Bunu kavramak amacıyla tahmini deneme yanılma teknikleri yapılmaz. Bu teknik lüzumsuz yere çevreın zarar görmesine ve kırılmasana namacıyla olabilir. Kullanılacak en itimat edilir ve garanti teknik aygıt ile kırmadan su sızıntısı belirlenmesi olacaktır.

Su sızıntısı belirlenmesinde aygıt kullanımı, sızıntının kısa vakitde bulunması ve teknolojik aygıtlar araya girmek edilmesi yardımıyla problem kısa vakitde ortadan kalkar. Kaçak problemlerinde çözüme en süratli ve itimat edilir şekilde ulaşmanın yolu aygıt kullanımıdır.

Su kaçakları problemlerine karşı, sızıntının nereden geldiğini, nerede oluştuğunu ve hangi büyüklükte olduğunu belirleme etmek aygıt kullanmadan bir hayli zordur. Firmamız su kaçağının konumunu noktasal olarak aygıtla belirleme ederek, eksper ekibiyle kısa vakitde araya girmek edip çözüme gider.

Su Sızıntısı Bulma Hizmeti

Su Sızıntısı Bulma Hizmeti
Su Kaçağına Kesin Çözüm

Cihazla Su Sızıntısı Tespiti
Su tesisatı problemlerine araya girmek eder iken teknolojinin kullanıması bundan sonra bir ihtiyaçtır. Çünkü aygıt kullanımıyla araya girmek edilirken, çevre lüzumsuz yere kırılmaz ve dökülmez. Sorun noktasal olarak kısa vakitde belirleme edilir. Maddi olarak ve zamansal yönden büyük tasarruflar edilir. Hem de uzun vakitn tadilat zamanları de bu sayede yaşanmaz.

Su sızıntısı belirleme edilemediği hallerde daha büyük problemler meydana çıkabilir.
Su kaçaklarını bulurken aygıtla kırmadan yapılan teknik, tadilat vakitçlerinden uzaklaşıp, masraflardan kurtulmayı sağlayacaktır.
Sızıntılar bir vakit sonra nem, rutubet, küf ve mantarların meydana gelmesine namacıyla olarak sıhhat problemleri oluşabilir.
Sızıntılar yüzünden binalarda çürüme ve hasar oluşabilir.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Sızıntısı Onarımı ve Tamiri
Su tesisatlarındaki sızıntılar temiz ve atık sulardan 2 şekilde kaynaklanır. Ortaya çıkan problem temiz su giderinde oluşmuşsa, kimyasal madde kullanarak, ya da boruya erişerek fiziki olarak tamiri ve onarımı yapılır. Ancak ilk olarak su sızıntısı sebebi belirleme edilmelidir. Buna göre kullanılacak aygıt belirlenir. Bir başka sızıntı ise atık sudan kaynaklı problemdur. Pis ve atık su gider sızıntılarında kameralı aygıtlar kullanılarak problem belirleme edilir ve araya girmek edilir. Bu sayede net çözümler sağlanır.

Su Kaçağı Tespiti

Ev ve iş yerleri su tesisatı hattında meydana gelen hasar ve bozukluk hallerinde su kaçakları(su sızıntıları) oluşur. Bu tür problemler tesisat borularındaki, kırılma, çökme, vakte bağlı eskime ya da çürüme gibi namacıylalerden kaynaklanır. Su kaçakları belirtileri, duvar ve tavanlarda kabarma, akıtma, nemlenme, rutubet, damlatma, sararma ve renk değişimleri şeklinde oluşur. Komşu daireye su damlatma şikayeti de meydana çıkmaktadır.

Su kaçakları çözümü amacıyla ilk olarak sızıntının nerede ve nasıl oluştuğunun belirleme edilmesi gerekir. Tahmini olarak bulunma yapılmaz. Bu şekilde yapanan su kaçağı aramalarında lüzumsuz yere etrafın kırılmasına namacıyla olunur. Etraf zarar görerek boş yere evinizin duvarları kırılabilir. Bu teknik eski tesisat tekniklerindendir. Bunun dışında daha avantajlı ve tercih edilen teknik kamerayla su kaçağı bulma işlemidir.

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti

Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti
Kameralı cihazla su sızıntılarını bulma tekniği süratli olması, net belirlenmesi ve etkili çözümü ile çok avantajlıdır. Su kaçakları, geç ve hatalı araya girmekler sonucu, daha da yayılabilir, parasal ve zamansal olarak kayba uğramanıza namacıyla olabilir. Kullanılan termal kameralı cihazlar ile tavanlarda, duvarlarda, banyo, tuvalet ve mutfak alanlarındaki giderlerde meydana gelen problem kısa sürede belirleme edilmektedir. Kamera ile belirleme edilen su kaçaklarına, profesyonel ekibimiz doğrulusunda araya girmek edilir. Kısa sürede belirlenmesi oluşturulan sızıntılara, kolaylıkla mühdale edilerek, meseleye namacıyla olan alan onarılır.

Sızıntı ve kaçakların onarım ve onarımında tekrar usta tesisatçıların olması önemlidir. Su kaçaklarının bulunması kadar, sızıntılara karşı araya girmek etme de bir o kadar önemlidir. Ygn tesisat firması olarak, termal kamerayla su kaçağı Tespiti hizmetimizi bütün Istanbul semt ve ilçelerine kısa sürede ve kırmadan çevreye zarar vermeden geçekleştirmekteyiz.

Kamerayla su kaçağı bulmanın yanısıra akustik dinleme cihazıyla, nem ölçerlerle ve robot cihazlarla su kaçağı belirlenmesi hizmeti vermekteyiz. Su kaçakları, su sızıntıları, gider borusu tıkanıklığı, kötü koku oluşumu ve petek temizleme problemleri ile alakalı de hizmet vermekteyiz.

Bir yorum ekleyin