Su Kaçaklarının Bulunması

Su kaçağı bulma prosedürü bundan sonra önceden bulunduğu gibi ön görü ve kırma tekniği ile değil teknolojik yönden ilerlemiş aygıtlar ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı bulma prosedürlerini son teknoloji ilerlemiş kameralı aygıtlarla yapmaktayız. Su kaçaklarının oluşma namacıylaleri arasında çoğu faktör bulunuyor.

Tesisatın vakit ortamında yıpranmasıyla birlikte tesisatın hatalı uygulanması da su kaçaklarının meydana gelmesine namacıyla olabilir. Su kaçağı konusu ile alakalı hizmet alabilmek istediğinizde netlikle kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin. Çünkü bu prosedür eksperlık ve tecrübe gerektiren bir konudur. Firmamız su kaçağı bulma konusu ile alakalı sektör ortamında önder konumda yer alarak hizmet sağlıyor ve bu hizmetini de bölümünde eksper kadrosu ile sürdürüyor. Su kaçağı bulma prosedürü teknolojik makineler yardımı ile yapılıyor. Kısa vakitde alakalı kaçak belirleme edilerek onarım prosedürüne geçilebiliyor. Sunulan bütün hizmet içeriği garanti kapsamı ortamında yer alıyor.

Su Kaçaklarının Bulunması

Su Kaçaklarının Bulunması
Su Kaçaklarının Bulunması

Su tesisatında kaçak bulunduğu nasıl anlaşılır?
Su kaçakları ilk dönemde kendini belli etmez. Duvar içlerinde yer alan tesisat ortamında kaçak oluştuğunda biriken su duvar içlerinden akmaya başlar. Eğer duvarınızın bir evresinde nemlenme var ise bu kaçağın bulunduğunu gösterir. Bu hale araya girmek edilmez ise kaçak giderek büyür ve parasal problemlere yol açabilir. Bu yüzden saatinde yapılacak belirleme ve araya girmek prosedürü çok mühimdir. Su kaçaklarını kavramanın bir başka yolu ise bütün muslukları kapattığınızda su saatiniz dönüyor ise bu da kaçağın bulunduğunu gösterir.

Su Kaçağı Bulguları Nelerdir?
Aşağıda vereceğimiz ipuçlarıyla evinizde su kaçağı olup olmadığını kolayçe anlayabilir ve erkenden araya girmek ederek bozukluğu çözebilirsiniz.

Musluklar açık olmadığı durumda su sayacınız sıksık dönüyorsa,
Kullandığınızdan daha çok su faturası ödüyorsanız
Banyonuza tadilat yaptırdığınız durumda alt katın tavanından su damlıyorsa,
Islak ya da kuru zeminlerde yüzeye sıksık su çıkıyorsa,
Duvarlarda rutubet ve ıslanma oluyorsa,
Seramiklerin arasında belirleme edilen derzler renk değiştirmeye başladıysa
dairenizde su kaçağı meydana gelebilir. Su kaçağının erken vakitte belirlenmesi, bozukluğun büyümeden halledilmesi amacıyla mühimdir.

Su Kaçağı Bulma

su kaçağı bulma


Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?
Su kaçağı belirlenmesi tavan kabarması, su sızıntısı gibi şikayetler sebebiyle evde kolayçe yapılabilir. Dairenin ve apartmanın kötü kokması, duvarlarda meydana gelen nemlilik ve küflenme evde su kaçağı belirlenmesinin başka belirtileridir. Ancak su kaçağının oluştuğu noktanın belirleme edilmesi ve ilerlemiş su kaçakları amacıyla netlikle profesyonel bir tesisat firmasına başvurulmalıdır. Geçmiş senelerde su kaçağı belirlenmesi amacıyla tesisat borularının açılması ve fayansların kırılması gerekmekteydi. Ancak bugünümüzde su tesisatı firmaları, kullandıkları profesyonel belirleme aygıtları ve eksper tesisatçıları ile rastgele bir kırma prosedürü gerçekleşmeden su kaçağı belirlenmesi yapmaktadırlar. Tesisat firmaları kamera, termal kamera, akustik dinleme aleti, nemölçer gibi aygıtlar ile kaçağın bulunduğu bölgeyi noktasal olarak belirleme etmektedirler.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?
Su kaçağı bulma prosedürü konusu ile alakalı sarfedilen birtakım teknik ekipmanlar bulunuyor. Kullandığımız teknolojik ekipmanlar ile kaçağ kısa vakitde buluyor ve onarım prosedürüne geçiyoruz. Burada ilgi edilmesi gereken en mühim nokta ekipmanların eksperler doğrulusunda doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Bunun amacıyla belirleme prosedürünü yapan bireyin bölümünde eksper olması gerekir. Ancak ve fakat itimat edilir ve garanti verebilen eksperler doğru çözümü getirebilir.
Hemen derhal her tesisat şirketinin kaçak bulmak amacıyla kullandığı 3 değişik aygıt vardır:

Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı tespiti

Dinleme Cihazları

Su kaçağı bulma konusu ile alakalı en etkili tekniklerden biri olan dinleme aygıtları kısa vakitde kaçağın bulunmasına yardımcı olur. Su kaçaklarını bulmak amacıyla en çok sarfedilen teknikdir. Su kaçağının konumunu anlar ortamında

bulabilen dinleme aygıtı, kaçağın konumunu noktasal bilgiler ile kullanıcıya yayınlayan gerektiğince etkili bir aygıtdır.

Termal Kamera

Termal kameralar, sıcak su borularında meydana gelen kaçakların belirleme edilmesi amacıyla kullanılır. Termal kamera tekniği ile sıcak su borularının yeri belirleme edilir. Daha sonra da dinleme aygıtı ile kaçağın hangi noktada bulunduğu bulunur. Termal kamera su kaçağını bulmada yardımcı ekipman olarak yer alır.

Pis Su Kamerası

İnsan elinin ulaşamadığı noktalara gönderilen kamera tekniği ile kırılan ya da hasar gören boruların yeri su kamerası ile belirleme edilir. İlgili hasarlar aygıtın ekranında net olarak görülür. Böylece problemli yerlere araya girmek edilebilir.

Su Kaçaklarının Bulunması

Su Kaçaklarının Bulunması
Su Kaçağına Kesin Çözüm

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri
Su kaçağının profesyonel bir şekilde bulunabilmesi amacıyla tecrübe ilk sırada yer alır. Bunun amacıyla özel olarak belirlediğimiz bütün teknikleri tecrübe ederek alakalı kaçağı kısa vakitde belirleme ediyoruz. En güncel teknikleri ve aygıtları kullanarak, seramikleri ya da duvarlarını kırmadan su kaçaklarını belirleme ediyoruz.

Aşağıda sizlere en çok kullandığımız su kaçağı tespiti tekniklerini sıralıyoruz:

Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının belirlenmesi
Boru kamerası kullanılarak görüntüleme
Boruya verdiği gazı izlemek
Boyalı su kullanmak
Ortamda en çok nem belirleme edilen bölgeyi belirleme etme
Manyetik aygıtla dinleme yapmak

Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Su kaçağı tespiti prosedürü kırma ve dökme prosedürü yapılmadan belirleme edilir. Bunun amacıyla duvarlarınıza rastgele bir şekilde zarar verilmez. Patlayan borunun değiştirilme adımında seramiklerin çıkarılması gerekir. Sadece o kısmın seramikleri çıkartılarak etrafa zarar verilmez. İşlem tamamlandıktan sonra alakalı seramikler eski durumuna getirilerek kapatılır.

Su Kaçağı Bulma

su kaçağı bulma

Su Kaçağı Bulma Fiyatları
Ygn Tesisat; su kaçağını bulma konusu ile alakalı donanımlı ekibi, doğru teknik ve teknikleri ile müşteri memnuniyeti ortamında hizmet verir. Bütün müşterilerimize ödeme kolayliği vererek garanti kapsamında hizmet sağlıyoruz.Ayrıntılı fiyat bilgi kapasitesi amacıyla bizimle etkileşime geçebilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar
Ygn Tesisat aygıtla su kaçağı belirlenmesi yapan firmalar arasında önde gelen firmalardan biri olamakta Güven, Kalite ve profesyonel çözümlerin adresi olan Ygn tesisat ilerlemiş ekipman ve eğitimli eksper ekipleriyle süratli hizmet sunmaktayız. bireysel direkt olarak müşterilerimiz yanı sıra bir çok kurumsal firmanın çözüm ortağıyız bunun yanısıra ekipmanları arasında kameralı su kaçak tespiti aygıtı olmayan tesisatçı meslektaşlarımıza çözüm ortağı olmaktayız. Alanında eksper tesisatçıların dahi tercihi olmak bize gurur sağlıyor.

Su Kaçakları Tespiti Ve Tamiri
Kurumsal bir hizmet anlayışıyla ele aldığımız su kaçakları belirlenmesi desteğini sunmaktan memnuniyet duyarız. Gelişen teknoloji ile birlikte bundan sonra kırma ve dökme yaşanmadan, güvenilir şekilde su kaçak belirlenmesi yapılmaktadır. Üstelik vakitten kazanç elde edilmekte ve etrafta rastgele bir gürültü oluşturulmadan su kaçakları bulma teknikleri uygulanmaktadır.

Bu teknikler kullanılacak olan aygıtların teknolojisine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak ortak şekilde bütün aygıtlar nokta atışı belirleme gerçekleştirmekte; belirleme edilen bölge vasıtasıyla onarım prosedürü uygulanmaktadır. Uzman kadromuz ile ele aldığımız çalışmalar tarafında sizlere akılcı çözümlerle en iyi desteği sağlıyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı tespiti

Su Kaçakları Tamiri
Eskiden bulunduğu gibi bundan sonra kırma ve dökme yaşanmadan, bundan sonra teknolojik aygıtları ile birlikte su kaçakları amacıyla belirlenmesi gerçekleştirilmektedir. Bu belirlenmesi tecrübeli teknisyenlerimizle hale ideal olarak doğru teknolojiler üzerinden ele alabilmektayız. Daha sonra belirleme edilen alan amacıyla su kaçak onarımi çalışmasını sağlıyor ve sıhhatli şekilde kısmı tekrardan kullanmanıza imkan tanıyoruz. Tamir esnasında belli bölge üzerinden prosedür tamamlandıktan sonra, yalnızca o alan amacıyla özel olarak fayans kullanarak tekrardan eski durumuna döndürmekteyiz.

Su Kaçakları Tespiti İçin Kullanılan Teknolojiler

Çalışma prensiplerine bağlı olarak değişik teknolojik aygıtlar su kaçakları belirlenmesi konusu ile alakalı ele alınır.
– Termal teknikle çalışan aygıtlar
– Kameralı sistemler
– Akustik dinleme yolu ile kaçak belirlenmesi gerçekleştiren aygıt çeşitleri

Hasarın bulunduğu alana ve büyüklüğüne bağlı olarak bu teknolojik aygıtlar arasından tercih yapılır. Renk ayrışımı üzerinden sarfedilen termal teknik derli toplu sarfedilen sistemler ortamında yer alabilmektadır. Borulardan sarkıtılan kameralı sistem tekrar etkin çözüm tekniğidir. Genellikle nokta atışını kısa vakitde gerçekleştiren dinleme üzerinden sarfedilen aygıtlar çok daha çok tercih edilir. Ancak belli kıstaslara bağlı olarak bütün aygıtları hedefe ideal şekilde kullanmaktayız.

Su Kaçaklarının Bulunması

Su Kaçaklarının Bulunması
Su Kaçağına Kesin Çözüm

Su Kaçak Tespiti Nasıl Anlaşılır?
Su sızıntısı bulma ve duvarının kabarması gibi kolay teknikler üzerinden evde su kaçak belirlenmesini gerçekleştirmeniz mümkün. Hem de dairenin kötü bir koku meydana çıkarması, duvarlarda küflenme ve nem oluşması başka görsel belirlemeler arasında yer alabilmektadır. Ancak su kaçağının bulunduğu noktanın tam olarak belirleme edilmesi adına, netlikle profesyonel bir proses ele alınması gerekir.

Kırma ya da dökme yaşanmadan ele aldığımız su kaçakları bulma hizmetini, yüksek teknolojiye sahip aygıtlar ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Profesyonel ve tecrübeli teknisyenlerimiz; akustik dinleme aygıtı, termal aygıt, kameralı aygıtlar ya da nem ölçer üzerinden belirleme sağlamaktadır. Önemli olan yüksek maliyet çıkmaması amacıyla, su kaçak belirlenmesini anladığınız anda bizimle etkileşim kurmanızdır. Böylece problem çok daha kısa vakit ortamında çözüme ideal maliyetlerle kavuşur.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Anlaşılır?
Su sızıntısı tespiti ve duvarının kabarması gibi kolay teknikler üzerinden evde su kaçak belirlenmesini gerçekleştirmeniz mümkün. Hem de dairenin kötü bir koku meydana çıkarması, duvarlarda küflenme ve nem oluşması başka görsel belirlemeler arasında yer alabilmektadır. Ancak su kaçağının bulunduğu noktanın tam olarak belirleme edilmesi adına, netlikle profesyonel bir proses ele alınması gerekir.

Kırma ya da dökme yaşanmadan ele aldığımız su kaçakları bulma hizmetini, yüksek teknolojiye sahip aygıtlar ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Profesyonel ve tecrübeli teknisyenlerimiz; akustik dinleme aygıtı, termal aygıt, kameralı aygıtlar ya da nem ölçer üzerinden belirleme sağlamaktadır. Önemli olan yüksek maliyet çıkmaması amacıyla, su kaçak belirlenmesini anladığınız anda bizimle etkileşim kurmanızdır. Böylece problem çok daha kısa vakit ortamında çözüme ideal maliyetlerle kavuşur.

Su Kaçaklarının Bulunması

Su Kaçaklarının Bulunması
Su Kaçağına Kesin Çözüm

Teknolojik Cihazlar ile Su Kaçağı Tespiti
Su kaçağını bulmak amacıyla sarfedilen belli başlı birtakım teknolojik sistemler bulunmaktadır. Mekanın durumuna ve hasarın derecesine bağlı olarak değişik teknolojik aygıtları kullanıyor; tecrübeli teknisyenlerimiz ile birlikte araya girmek sağlıyoruz. Daha önceki tecrübelerimizle dayanarak ele aldığımız su kaçak onarımi konusu ile alakalı, onarımı en iyi proses altında tamamlanmaktan memnuniyet duyarız.

Profesyonel Su Kaçak Tespit ve Tamir Hizmeti

Su kaçağı belirlenmesiyle birlikte onarım prosedürü çok titiz bir çalışma gerektirir. Eğer bireysel olarak ele alınırsa çok daha büyük problemler ve maliyetler meydana çıkarabilir. O yüzden netlikle doğru ve etkin teknolojik aygıtlarla eksper kadro ile birlikte vakitcin ele alınması gerekmektedir. Bu noktada döneme giriyor ve sizlere en ideal fiyatlarla su kaçağı belirlenmesiyle onarım desteği sağlıyoruz.

Çamaşır Makinesi Gideri Su Kaçırıyor
Yapılardaki alt yapı problemleri birtakım durumlarda derhal birtakım durumlarda ise bir müddet kullanım sağlandıktan sonra meydana çıkar. Bu haller kullanım bozukluğu yaşatmasının yanı sıra sağlıksız koşulların meydana gelmesine sebep olur. Çamaşır makinesi gideri su kaçırıyor bozukluğu da bunlardan biridir. Eğer ev içersinde bu bozukluğu yaşadıysanız büyük ihtimalle evi su basacaktır. Bu problem ev içersinde konforu yok ettiği gibi parasal kayıp yaşanmasına da sebep olan bir problemdur. Giderde tıkanıklık olmasının sebebi yapılarda sarfedilen kalitesiz borulardır. Muhtemelen boru içersinde belirleme edilen tıkanıklık makine giderindeki atık suyun geri atılmasına sebep oluyordur. Bu problem öyle ufak bir problem olarak düşünülmemelidir. Bu bozukluğu çözüme ulaştırmak amacıyla eksper tesisatçılardan yardım alınması gerekir.

Su Kaçağı Bulma

su kaçağı bulma

İstanbul Tesisatçısı
Tuvalet ve banyo gider tıkanıklıkları, makine gider tıkanıklıkları ve pimaş tıkanıklık problemlerinız amacıyla bizlerle etkileşim kurabilirsiniz. Senelerdir İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası mekanları amacıyla tesisat ve onarım hizmetlerinde kalitesiyle beğeni toplayan bir firmayız. Yapmış bulunduğumuz çalışmalarımızda önceliğimiz müşterilerimize itimat edilir ve ekonomik hizmetler vermek olmuştur. Bu anlamda bütün tesisat ve gider tıkanıklığı problemlerini kökünden yok etmekteyiz. Hiçbir şekilde geçiştirici tadilat teknikleri uygulamaz, bozukluğun kaynağını bularak bozukluğu ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalar sağlarız.

Tıkalı Giderleri Açma
Ev ya da hangi yapı olursa olsun tıkanıklık yaşadığınız her türlü mekan amacıyla kaliteli çözüm yolları sunmaktayız. Kameralı aygıtlarımızla yapılarınıza zarar vermeden tıkanıklığın namacıyla kaynaklandığını belirleme etmekte ve kısa vakit içersinde bu bozukluğu ortadan kaldırmaktayız.

Tıkalı Boruları Açma Yöntemleri
Firmamız tuvalet, mutfak ve banyoda meydana gelebilecek her türlü tıkanıklığı süratli hizmetleriyle gidermektedir. Üstün nitelikli alet ve malzemelerimizle, tıkanıklığın yer aldığı kısmı bulmak amacıyla boydan boya evinizi kırma tekniği uygulanmamaktadır. Teknolojik aygıtlarımızla, bakteri oluşumuna engel olucu tedbirlerimizle sizi sıkan bu bozukluğu süratli bir şekilde yok ediyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı tespiti

Makine Gider Tıkanıklıklarına Çözüm Yöntemleri
Evlerde en çok sarfedilen alanlardan olan mutfaklarda kullandığımız aygıtların su kaçırması büyük problem oluşturur. Bu arızaları yaşadığınız an firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Yılların tecrübesiyle yapmış bulunduğumuz çalışmalarla yaşadığınız bu bozukluğu kolayçe yok etmekte, sizler amacıyla yaşanılası bir mekan sağlamaktayız.

Tavandan Su Akıyor Ne Yapmalıyım
Tavandan su akması çoğumuzun başına gelmiş ya da gelebilecek bir durumdur. Tavandan su damlaması duvar içersinde belirleme edilen temiz su tesisatında meydana gelen kaçak ya da tuvalet, banyo ve lavabo gibi pissu giderlerinde yaşanan sızıntılardan meydana çıkabilir. Suyun duvar ortamında kendisine bir yön belirlemesi kaçak olan noktanın belirlenmesini güçleştiren bir durumdur. Bu sebeple duvar içi su sızıntısı üst katın banyosundan bulunduğu durumda alt katta değişik bir noktadan meydana çıkabilir. Böyle bir durumda konusu ile alakalı eksper bir ekip doğrulusunda su kaçağı olan noktanın belirleme edilmesi gerekir. Uzman olmayanlar doğrulusunda yapılacak prosedür daha büyük problemlerin meydana çıkmasına yol açabilir.

Su Sızması Görülen Alanlar
Yaşam alanlarında çoğu noktadan su geçişi olmaktadır. Kalorifer sistemleri, sıcak su sistemleri, şebeke suyu sistemleri ve giderler örümcek ağı gibi duvarların ortamından geçmektedir. Tuvaletten alt kata su sızması taharet muslukları, pissu giderleri, musluklar ya da bunların borularından kaynaklanabilir. Banyo alt kata su kaçırıyor olabilir. Bunun sebebi de aynı şekilde musluklardan, pissu giderlerinden, batarya bağlantı noktalarından ya da duvar içersinde kalan borulardan kaynaklanıyor olabilir. Hem de banyolarda belirleme edilen çamaşır makinesi gibi temiz su ve pissu giderleri belirleme edilen aygıtların tesisatında kaçak olabilir. Son olarak kalorifer tesisatlarından su kaçağı meydana gelebilir.

Su Kaçaklarının Bulunması

Su Kaçaklarının Bulunması
Su Kaçağına Kesin Çözüm

Su Kaçağı Nasıl Belirlenir
Su kaçağı olan noktanın gözle görülmemesi halinde tam olarak belirlenmesi ustalık gerektiren bir prosedürdir. Ancak duvarlarda ıslaklık, ağır rutubet kokusu, duvarlarda sararma ve sıva ya da fayansların dökülmesi su kaçağı sendromu olabilir. Böyle hallerın fark edilmesinde acilen eksper bir ekibin hale araya girmek etmesi gerekir. Profesyonel ekipler yüksek teknoloji dinleme ve görüntüleme aygıtları ile kaçak olan noktayı tek seferde belirleyebilir.

Su Sızıntısı Tamiri
Mutfak, tuvalet, kalorifer sistemi ve banyo su sızıntısı onarımi Ygn Tesisat’ın (ygnsukacagitepiti.com) eksper ve eğitimli ekipleri doğrulusunda yüksek titiziyete sahip dinleme ve görüntüleme aygıtları ile kısa vakitde belirleme edilerek onarım edilmektedir. Uzman ekiplerimiz tesisat ve giderlerde meydana gelen kaçakları doğru olarak belirleme ederek en az civarda prosedür kısmı kullanarak net çözüm sunar.

Su Borusu Patlaması
Günlük hayatta su boru patlağı bozukluğu, yaşamı felç eden mühim problemlerden biridir. Profesyonel servis ekipleriyle su patlaması bozukluğuni kolay bir şekilde çözen personelimiz, bu hususta kolay çözümleri bir araya getiriyor. Su kaçak tespiti ya da su patlaması, çoğu sebepten meydana gelir. En mühim sebebi kötü malzeme ve amatör işçiliktir. Diğer yandan kış aylarında kuvvetli soğuklar sebebiyle borular patlayabilir. Patlamış boru onarımi konusu ile alakalı her vakit amacıyla profesyonel firmaları tercih etmelisiniz. Kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme, tesisatın ömrünü uzatacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı bulma

İşte Çözüm
Acil su kaçak onarım ekibimiz, su patlaması halinden en kısa vakitde adresinize ulaşabilmektedir. Bu gibi hallerde vanayı kapatma olanağınız varsa, ilk aşamada derhal vanayı kapatın. Vanayı kapatma olanağınız yoksa patlağı kapatabilecek bir malzeme ile patlağı kapatın. Bu önlemleri alarak suyun evinize vereceği zararı en aza indirmiş olursunuz. Alabildiğiniz önlemleri aldıktan sonra derhal bizi arayın. Tecrübeli elemanlarımız yedek parçaları yanısıra getirmektedir. Tamir prosedürü kısa vakitde gerçekleşmektedir. Su boru patlağı onarımi konusu ile alakalı tecrübeli elemanlarımız, onarım ve bakım işlerinde kaliteli malzeme kullanmaktadır.

Hizmet Kalitemizle Tanışmadan Karar Vermeyin
Su kaçağı tespiti, su patlağı ve pimaş tıkanıklığı gibi konularda eksper olan personelimiz, kombi ve petek hijyenikliği konusu ile alakalı da aradığınız etkili çözümleri adresinize taşıyor. Mutfak giderleri, lavabo giderleri, banyo giderleri ve wc giderleri, firmamızın eksperlık kısmına giriyor. Yenileme, tıkanıklık açma, yıkama ve temizleme gibi kategorilerde profesyonel çözüm seçenekleri sunuyoruz. Günlük yaşantımızı olumsuz bir şekilde etkileyen tesisat tıkanıklığı ve kaçak problemleri, kısa vakitde çözüme kavuşturuluyor.Ygn su tesisat firması su tesisat sorunlarınızda hep yanınızda…!