Pimaş Açma,Kameralı Robotla Pimaş Açma


Pimaş Açma,Kameralı Robotla Pimaş Açma

İstanbul içinde şubeleri bulunan Ygn Tesisat, Türkiye’nin önde gelen lider pimaş aç firmalarından biridir…! Tadilat masrafı oluşmadan ve kırmadan pimaş açma konusunda 2006 yılından beri hizmet veren firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 1 saat içinde adresinize gelmektedir.

Pimaş Neden Tıkanır ?

Pimaş boruları birçok nedenden dolayı tıkana bilmektedir. Bazen lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanmaları, bazen tuvalette, bazen de binanın logar borusunda oluşa bilmektedir.

Lavabolara atılan yabancı maddeler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa neden olurlar. Bu bazen sabun parçacığı olurken, bazen de saç kılları olabilmektedir.

Banyo giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanmaktadır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan filtrede birikir.Fakat tek tük de olsa filtreden geçen kıllar pimaş borusu içinde tıkanmaya sebep olabilir.

Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanmaktadır. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanmaktadır.

Pimaş Açma,Kameralı Robotla Pimaş Açma

Pimaş Açma,Kameralı Robotla Pimaş Açma

Pimaş Açma,Kameralı Robotla Pimaş Açma

Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı maddeler tuvaleti tıkamaktadır. Çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da tıkanmalara neden olabilir. Kameralı pimaş açma uzmanlarımız tarafından kameralı görüntüleme makinası ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile görülmüştür.

Tuvaletin tıkanmasına neden olan madeler, binanın ana gider boru hattını tıkaması da söz konusudur.Mutfak lavabolarındaki tıkanıklığın nedenlerinden biri, lavabolara dökülen yemek artıklarıdır.Mutfak lavabolarına, pis yağ da çok sık dökülmektedir.Pis yağlar sadece tıkanıklığa sebep olmakla kalmaz,çok kötü kokulara da sebep olur.

Pimaş Açma

Pimaş Açma,Kameralı Robotla Pimaş Açma

Pimaş tıkanıklıklarının sebeblerini başlıca nedenlerini sıraladık. Tıkanıklıkları açmak için birçok kişi kimyasalları tercih etmektedir. Biz Ygn tesisat olarak bu tür kimyasalları kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Öyleki lavabo açıcı kimyasalların kimyasal yapısı asitten meydana gelmektedir. Asit, tıkanıklığa neden olan maddeyi eritir yada parçalar. Tıkanıklığa sebep olan maddeye etki ettiği kadar pimaş borularına da olumsuz olarak etki eder. Pimaş borularının yıpranmaya sebep olan lavabo açıcı kimyasallar, çok sık kullanılması durumunda pimaş borularını patlatmaktadır.

Bir yorum ekleyin