Oturma odasında su kaçağı


Oturma odasında su kaçağı,Oda da su kaçağı var,Oturma odasında duvarlar tesliyor,Oturma odasında yerden su çıkıyor,Oturma odasında tavandan su damlıyor,akıyor.

Oturma odasında su kaçağı

Oturma odaları her ne kadar mutfak ve banyoda olduğu gibi su tesisatı ile ilişkili olmadığı düşünülse de özellikle doğalgazlı evlerde oturma odalarında da önemli oranda zeminde su tesisat boruları döşenmiştir. Bu tesisat borularında herhangi bir sızıntı veya kaçak meydana gelmesi durumunda da oturma odasında su kaçağı problemi söz konusu olabilir.

Oturma odasında su kaçağı

Oturma odasındaki zeminde yer alan su tesisatındaki kaçak durumunda laminant/parke kabarabilir, ıslak meydana gelebilir. Bununla birlikte alt daireye de su sızıntısı kaçak boyutuna göre değişkenlik gösterecek şekilde yansıyabilir. Tavanda nemlenme/ıslaklık, rutubet veya doğrudan su akışı gözlemlenebilir.

Oturma odasında su kaçağı

Oturma Odasında Su Kaçağı Tespiti

Oturma odaları, her evin dışarıya açılan yüzüdür. Yaşam alanlarına gelen konukların bile ilk ve en çok kullandıkları alanlardan birisidir. Bu nedenle de dekoratif görselliği çok önemlidir. Eğer oturma odasında su kaçağı problemi söz konusu olursa ise bu kaçağın, hafriyat işlemlerine gerek bırakmadan onarımının gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun içinde özel tesisat boru içi kameralar, termal kameralar ve özel dinleme cihazları ile su kaçağının borudaki tam noktası tespit edilebilmektedir.

Oturma odasında su kaçağı

Tespit edilen noktadan minimal boyutlarda delik açılarak ya da su kaçağı büyüklüğüne göre kimyasal yöntemler kullanarak, su tesisatındaki kaçağın tamamen önlenebilmesi mümkündür. Bu şekilde en kısa zaman dilimi içerisinde su tesisatını ve oturma odasını sorunsuz şekilde yeniden kullanmaya başlayabilmek mümkün oluyor. Üstelik son derece ekonomik bir şekilde sağlanabiliyor.

Bir yorum ekleyin