Kırmadan Su kaçağı uzmanı


Kırmadan Su kaçağı uzmanı

Kırmadan Su kaçağı uzmanı eskiden su kaçağı tespiti için binada kırılmadık yer kalmazdı, günümüzde ise teknolojik açıdan gelişmiş cihazlar ile kaçak su tespiti yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı bulma işlemlerini ise gelişmiş teknik termel kamera ve yardımcı cihazlarla yapmaktaktadır. Su kaçağı oluşması nedenleri arasında birçok sebeb bulunmaktadır.

Su tesisatlarının zaman içerisinde kırılma ve yıpranmasıyla birlikte yada su tesisatının kurulum aşamasında yanlış uygulamalar da su kaçağı oluşmasına sebeb olabilir. Su kaçağı bulma konusunda hizmet almak istediğinizde kesinlikle kurumsal firmaları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Çünkü su tesisat işi uzmanlık ve deneyim gerektiren önemli bir iş konudur. Firmamız su kaçağı tespiti işinde sektör bünyesinde lider konumda yer alarak hizmet getiriyor ve bu hizmetini de işinde profesyonel uzman kadrosu ile yapıyor. Su kaçağı tamiri teknolojik cihazlar yardımı ile kırmadan yapılıyor. Böylelelikle kısa sürede ilgili su kaçağı tespit edilerek tamir işleminleri geçileştiriliyor. Firmamızın Sunumuş oldugu tüm hizmetler garanti kapsamı içinde oluyor.

Kırmadan Su kaçağı uzmanı

Su tesisat hattında kaçak olduğu nasıl anlaşılır ?
Su kaçağı ilk oluşmaya başaladıgı zaman kendini hemen belli etmez. Daire duvar içinde yer alan su tesisat borularında kaçak oluştuğunda, biriken su duvar kenarlarından akmaya başlar. Duvarlarda bazı bölümlerde nemlenme oluşuyorsa bu durum su kaçağın olduğunu gösterir. Böyle bir durumda müdahale edilmezse su kaçağı giderek ister istemez büyür ve maddi sorunlara yol açar.Öyleki zamanında yapılacak su kaçağı tespiti ve duruma müdahale işlemi çok önem arzetmektedir.Su kaçağını anlamanın bir diğer yolu ise tüm su muslukları kapattığınız halde su saatiniz hala dönüyor su kaçağı oldugunu işaret ediyordur.

Su Kaçağı Belirtisi Nedir ?
Şimdi vereceğimiz ipuçları ile evinizde su kaçağı olup olmadığını kesinlikle anlayabilir ve erkenden sorunu büyümeden yakalaya bilirsiniz.
Dikkat etmemiz gerekenler;
• Musluklar kapalı olmadugu halde su sayacı sürekli dönüyorsa,
• Kullandığımız sudan daha fazla su faturası geliyorsa,
• Banyon içine tadilat yaptırdığınız halde alt komşuya su damlıyorsa,
• Islak veya kuru zeminden yüzeye sürekli su çıkıyor ve birikiyorsa,
• Duvarda,tavanda rutubet ve nemlenme oluyorsa,
• Seramiklerin arasında olan derzler renk değiştirmeye kararmaya başladıysa,
evinizde veya binanızda yada dairenizde su kaçağı olabilir. Su kaçağının zamanında tespiti,problemin büyümeden çözülmesi için çok önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti Neyle Nasıl Yapılır ?
Su kaçağı tespiti tavanda sarı lekenlenme oluyorsa ve boyalarda kabarma varsa, rutubet gibi şikayetleriniz varsa evde kolaylıkla yapılabilir. Daire ve binanın kötü kokması, duvarlarda oluşan küflenme ve nem evde su kaçağı oldugunun diğer belirtileridir. Öyleki su kaçağının oluştuğu noktanın tam tespit edilmesi ve ilerlemiş su kaçağı için mutlaka işinde uzman profesyonel bir su tesisat firmasından yardım alınmalıdır. Eskiden su kaçağı tespiti için su tesisat borularının açılması,duvar ve fayansların kırılması gerekiyordu.Şimdi yani günümüzde su tesisatı firmaları, kullandıkları profesyonel tespit cihazları ve usta su tesisatçıları ile hiçbir yeri kırma işlemi yapmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su tesisat firmaları termal kamera, akustik dinleme aleti, nemölçer gibi cihazlar ile su kaçağının olduğu yeri anında tespit etmektedir.

Cihazla Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır ?
Su kaçağı tamiri işlemi işinde kullanılan bazı teknik cihazlar bulunuyor. Kullandığımız teknolojik cihazlar ile su kaçağ kısa sürede buluyor ve tamir işlemine geçiyoruz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken işin en önemli püf noktası teknik cihazların uzmanlar tarafından doğru ve bilinçli şekilde kullanılmasıdır.Su kaçağı tespiti yapan kişinin alanında uzman ve usta olması gerekmektedir.

Dinleme Cihazları

Su kaçağı tespiti işinde en etkili yöntemlerden biride dinleme cihazları,su kaçağının yerini kısa sürede bulunma konusuna yardımcı bir cihaz. Su kaçağı bulma işinde çok kullanılan bir cihazdır. Su tesisat kaçağının yerini kısa süre içerisindebulabilen dinleme aleti, su kaçağın yerini noktasal olarak kullanıcıya gösteren oldukça etkili bir cihazdır.

Termal Kamera

Termal kameralar, sıcak su borusunda meydana gelen su kaçağının tespiti yapılması için kullanılır. Termal kamera cihazı ile sıcak su borusunun yeri tespit edilir. Daha sonra ki aşamada ise dinleme cihazı ile su kaçağın nerede olduğu tespit edilir. Termal kamera su kaçağı tespitinde yardımcı cihaz olarak kullanılır.

Pis Su Kamerası

Normal şekilde ulaşamadığı pis su borularına gönderilen küçük kamera yöntemi ile kırılan,patlayan veya hasar görmüş su boruların yeri küçük su kamerası ile kolayca tespit edilir. Kırılmış ve patlamaış yerler cihazın ekranında net olarak görür ve öylilikle tamir işlemi başlar.

Su Kaçağı Bulma Yöntemi
Su kaçağını bulma için profesyonel işinde uzman ve tecrübeli ekip ilk sırada yer alır.Daha sonra özel olarak belirlediğimiz tüm cihazlarla diger ustalık yöntemleri deneyerek ilgili su kaçağını anında tespit ediriz. En yeni teknikleri ve cihazları alarak, ev içindeki seramik ya da duvarları kırmadan su kaçağını tespit eder sonra tamirini yaparız..
En çok kullandığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:
• Termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti
• Küçük boru kamerası ile görüntüleme yöntemi
• Su Borusuna verilen gazı takip ederek bulmak
• Boyalı su kullanarak su kaçağı bulmak
• Ev,daire,ofis ve bina içinde en fazla nem olan bölgeyi tespit ederek bulmak
• Manyetik cihazla ile dinleme yaparak bulmak

Kırmadan Su Kaçağı Uzmanı
Kırmadan su kaçağı uzmanı,bina içinde bulunan duvarlara ve fayanslara zarar vermeden yani kırmadan bulma işini yapna uzman diyoruz.Su kaçağı tamiri için duvarlara hiç bir şekilde zarar verilmez. Patlayan,kırılan veya hasar görmüş su borusunun değiştirilme aşamasında seramiklerin çıkarılması yeterli olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları
Ygn Su Tesisat; su kaçağı tespiti işinde donanımlı ekibi, doğru yöntem ve cihazlarla müşteri memnuniyeti en ön planda tutar. Tüm müşterilerimize ödemede uygun şartları sunarak garanti kapsamında hizmet vermekteyiz.Daha kapsamlı bilgi sahibi olamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin