İçeriğe atla

Tıkanıklık Açma

Röğar-Temizliği

Tıkanıklık Açma

Evlerimizde lavabolarda ya da klozetlerde tıkanıklık problemleriyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu hatalar nadiren inşaat sırasında yapılan hatalardan meydana geliyor. Bazı durumlarda inşaat sırasında gider borularına atılan çöpler ya da kalan beton kalıntıları kısa dönemde tıkanıklıklara sebep oluyor. Ancak genelde tıkanıklıkların sebebi kullanıcı kaynaklı hatalar oluyor. Lavabolarda yaşanan tıkanıklıklar genelde artık yağların lavabolara dökülmesinden kaynaklanıyor. Lavabolara dökülen yağların çok sıcak bir şekilde dökülmesi borularda erimelere ve sonrasında sızdırmalara sebep olabiliyor. Önce soğumasını bekleyip döküldüğünde ise borunun içerisinde donma sorunu yaşanıyor. Yağlar borunun içerisinde donduğunda su ile açılması mümkün olmuyor. Bu sebeple bu aşamada tıkanıklık açma firmalarıyla irtibata geçmek gerekiyor.

Bu firmalarla irtibata geçmek yerine bu sorunu kendi imkânlarıyla çözmeye çalışan kişiler genellikle daha büyük problemlerin oluşmasına sebep oluyor. Ev hanımlar genelde bu problemle karşılaştığında bu sorunu kimyasal maddelerle çözme yoluna gidiyorlar. Bazı kimyasal madde satan yerlerden alınan ve tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılabileceği söylenen kimyasallar lavabolara dökülüyor. Ancak bu kimyasalların çoğu borulara ciddi zararlar veriyor. Birçoğu da yaşanan tıkanıklık sorununu gideremiyor. Ayrıca kullanıldıktan sonra da devamlı olarak etrafa kimyasal bir konunun yayılmasına sebep oluyor. Mutfak gibi devamlı olarak yemeğin pişirilip yendiği bir alanda da bu kimyasallar hiç sağlıklı olmuyor.

Tıkanıklık açma firmaları ise bu işlemleri özel cihazlarla çözüyorlar. Kameralı cihazlar kullanan uzman ekipler, ilk olarak tıkanıklığın yerini ve sebebini kısa süre içerisinde belirliyor. Sonrasında tıkanıklığa sebep olan maddenin türüne göre farklı yöntemler kullanılabiliyor. Genellikle basınçlı sular kullanılarak bu tıkanıklık gideriliyor. Boruların içerisine gönderilen cihazların baş kısmı dönerek basınçlı su pompalıyor. Bu su borunun her bir kısmına eşit şekilde basınç uygulayarak tıkanıklığa sebep olan maddenin borudan uzaklaşmasını sağlıyor.Evinizde veya işyerinizde böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız firmamızı arayabilirsiniz.Uzman kadromuz size en kısa sürede yardımcı olacaktır.

Hizmelerimiz 

Tıkanıklık Açma,

Tuvalet tıkanıklığı açma,

Lavabo tıkanıklığı açma,

Klozet tıkanıklığı açma

Su Kaçağı Tespiti,Su Kaçağı Tespiti