by

SU KAÇAĞIYLA BAŞ ETME YOLLARI

SU KAÇAĞIYLA BAŞ ETME YOLLARI
SU KAÇAĞIYLA BAŞ ETME YOLLARI

SU KAÇAĞIYLA BAŞ ETME YOLLARI

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce su kaçağına neden olan durumları; su kaçağının binalarımıza, bizim, ailemizin, yakınlarımızın zamanının yarısından fazlasını geçirdiği evlerimizde, iş yerlerimizde yaşanabilecek su sızıntılarının verebileceği zararlardan bahsedelim. Kalitesiz, düşük malyetli malzemeler kullanılması, tesisatın sağlam döşenmemesi ve kullandıkça yıpranmadan kaynaklanabilen su kaçakları zamanla oturuduğunuz binaya, daireye ve içinde yaşayan insanlara zarar verecektir.

Özellikle duvarınızda veya zemininizde kabarmalar, nem, ıslaklık, küf gibi sorunlarla karşılaştıysanız dairenizde su kaçağı olması muhtemeldir. Komşunuzdan tavanından su damlaması , tavanında sararma ve kabarmalar olduğu gibi şikayetler gelmeye başladıysa bunlar da su kaçağının habercisidir. Her ay düzenli olarak ödediğiniz faturalarda da ciddi değişimler, artışlar söz konusuysa da yine bir sızıntı yaşadığınız anlamına gelebilir. Eğer evinizde bu ve buna benzer durumlar tespit ettiyseniz ve bu durumdan hala emin değilseniz, profesyonel bir yardım almadan önce bataryalarınızı ve musluklarınızı kapatıp su sayacına bakarak da evimde su kaçağı var mıdır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su Kaçağı
Su Kaçağı

SU KAÇAĞI UZMANI

Suyla çalışan her sey, musluklar vs. kapalıyken su sayacınız hala dönmeye devam ediyorsa, artık profesyonel bir yardım almanız gerektiği kesinleşmiş ve bununla baş etme yollarını aramanız gerekmektedir.Eskiden evinize profesyonel yardım almak için çağırdığınız ustalar, su kaçağı tamiri için neredeyse evin bütün duvarlarını ve fayanslarını kırarak bulmaya çalışırlardı.

Kaçağı bulabilmek için evinizi toza dumana katan ustalar, kullandıkları ağır malzemelerle duvarınızdan içeri girdikleri zaman su kaçağını bulacakları yerde eve döşenmiş sağlam borularınıza da zarar verebilirdi. Uzun ve yorucu bir süreçten geçen eviniz toz duman içinde kalır ve bununla birlikte kaçağı da bulamadan geri dönmüş olurlardı aynı zamanda aldıkları ücretler de sizi epeyce zorlardı. Hem fazlasıyla zahmetli hem ekonomik açıdan sizi zorlayan bir maliyetle karşılaşmış olurdunuz.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte su sızıntılarını bulmak bu kadar zahmetli ve maliyetli olmayıp yerini daha modern çözümlere bıraktı.Su sızıntıları, su kaçağı tespit cihazları ve bu cihazlarla tespitler yapan uzmanlar taradından kolaylıkla tespit edilebiliyor. Su sızıntısı tespiti derdinden sizi kurtaran profesyonel ekipler çalışmaları sonunda su kaçağını bulup, tamiratını yapıp evinizi size teslim ediyorlar.

Summary
Review Date
Reviewed Item
SU KAÇAĞIYLA BAŞ ETME YOLLARI
Author Rating
51star1star1star1star1star