Röğar Temizliği

Röğar Temizliği
Röğar Temizliği

Röğar Temizliği

Rögarlar kanalizasyonların temizlenmesi, kontrol edilmesi ve gerekirse onarılması için yapılan alanlar için kullanılan bir kelime. Hepimiz etrafta belli aralıklarla koyulmuş olan rögarlar kapaklarını görebiliriz. Yetkili kişiler gerektiğinde bu rögar kapaklarından içeri girerek gerekli onarımları ya da bakım işlemlerini gerçekleştiriyor. Son dönemde evlerin inşaatı sırasında bu rögar kapaklarının üzeri kapanmaya başlandı. Kişiler arsalarına yakın bir yerde bulunan ya da bahçe arazilerine denk gelen rögar kapaklarının üzerini beton ya da toprak ile kapatıyor. Ancak bu işlemler düzenli olarak yapılması gereken röğar temizliği ve bakımı işleminin de yapılmasını engelliyor.

Röğar Temizleme Firması

Röğar Temizliği
Röğar Temizliği

Röğar Temizleme Ustası

Bu rögarlara etraftaki birçok evin gider boruları bağlanıyor. Bu rögar kapaklarının üzerinin kapatılması sebebiyle bakım işlemleri uygulanamadığı için bu kısımlarda tıkanıklık problemleri oluşmaya başlıyor. Bu tıkanıklık işlemleri de rögar kapağının üzeri açılmadan çözülemiyor. Günümüzde röğar temizliği hizmeti veren firmalar bu rögar kapaklarının yerini de tespit edebiliyor. Özel cihazlarla birlikte rögar kapaklarının yerleri noktasal olarak belirleniyor. Sonrasında üzerinde beton ya da toprak gibi malzemelerden hangisi varsa temizleniyor. Sonrasında rögarın içinin temizlenmesi işlemine başlanıyor. Bu işlemle birlikte rögarın içerisinde boruların tıkanıklık problemleri giderilirken bakım ve temizleme işlemleri de yapılıyor.

Bu rögarların kapatılması temizlik ve bakım işlemlerini engellemesinin yanı sıra zararlı gazların kanalizasyondan atılmasını da engelliyor. İnsan sağlığı için büyük bir tehdit oluşturmayan bu gazların rögar kapaklarından dışarı atılarak havaya karışması gerekiyor. Rögar kapaklarının üzerinde deliklerin olmasının sebebi de bu gazların kapaklar açılmadan da dışarıya atılabilmesi. Ancak kapakların üstü kapatıldığında bu gazla dışarı atılamıyor ve içeride sıkışıyor. Gazlar belirli bir süre sıkıştıktan sonra patladığı için tüm mahallenin gider boruları bir anda kullanılamaz hale gelebilir. Bu sebeple röğar temizliği ve bakım işlemleri aksatılmadan yapılırken rögar kapağının üzerinin de kapatılmaması gerekiyor

Summary
Review Date
Reviewed Item
Röğar Temizliği
Author Rating
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın