İçeriğe atla

Kaçak Su Tamiri,Kaçak Su Tespiti,Kaçak Su Bulma

Kaçak Su Tamiri,Kaçak Su Tespiti,Kaçak Su Bulma
Kaçak Su Tamiri,Kaçak Su Tespiti,Kaçak Su Bulma

Kaçak Su Tamiri,Kaçak Su Tespiti,Kaçak Su Bulma

Eski alışkanlıklarınıza, unutun kırmaya,yıkmaya son anında tespit,kaçak su tamiri için ygn tesisat  ile tanıştıktan sonra veda edin! En iyi su tesisat ustalarından oluşan kadromuzla 24 saat hizmet vermekteyiz. Kaçak su tespiti belirlenmesi için kameralı sistemler kullanılmaktadır. Bu ekiplerin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamerayla denetim ederek, su kaçağını bulduktan sonra tamirini yapmaktır. Ygn Tesisat yapısında su kaçağı bulmaya yarayan tüm aygıtlar vardır. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda ortaya gelen su sızıntılarının konumunu belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Tesisat borularında su kaçağı olmasından şüpheleniyorsanız burada yazılanları evde kendi başınıza programınız gerekmektedir. Eğer soğuk su tesisatında kaçak su bulma düşüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat bekleyin. Alt kattaki komşunuzun tavanından damlayan sularda azalma olmazsa, sıcak su borularını denetim etmeniz gerekiyor. Bunun amacıyla kombinin altında belirleme edilen sıcak su vanasını kapatıp bekleyin. Ancak pis su borularında kaçak bulunduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Kaçak Su Tamiri

Kaçak Su Tamiri,Kaçak Su Tespiti,Kaçak Su Bulma
Kaçak Su Tamiri,Kaçak Su Tespiti,Kaçak Su Bulma

Hangi Dairenin Su Kaçırdığını Bilmiyorsanız :

Üst kattan dairenize damlayan bir su akıntısı var ve üst katınızdaki komşunuz sorunun ondan kaynaklanmadığını iddia ediyor. Veya üst katınızda iki daire bulunduğunu varsayalım. Sızıntının hangi daireden kaynaklandığı konusu ile ilgili kararsız kalabilirsiniz. Bu gibi haller rahatsız edici bulunduğu kadar kızdırıcı olabilir. Hatta komşularınızla tartışmanıza bile namacıyla olabilir. Rüyalarınıza bile girecek bu halin çözümü gerçekte çok basit. Havalandırma boşluğundan bakarak hangi daireden size su sızdırdığını görebilirsiniz. Bunu yapmanın olası olmadığı vakitlerde ise YGN Tesisat olarak bizden yardım alarak, hiçbir daireye zarar vermeden, kırma yapmadan su sızıntısının kimin dairesinden yaklaştığını öğrenebilirsiniz. Tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki kaçakların %99’u bir üst kattaki evlerin banyolarından çıkmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Bildiğiniz üzere su kaçağı belirlenmesinde sarfedilen aygıtlar, suyun aktığı yeri takip ederek, sahip olunan kaçağı bir ekran sayesinde göstermemektedir. Genel kanının aksine betonun altını gören aygıtlara sahip değiliz. Tüm tesisat şirketlerinin kaçak bulmak amacıyla kullandığı 3 değişik aygıt bulunmaktadır. Bunlar kullanım yerlerine göre;

Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak amacıyla en çok kullandığımız aygıt, Dinleme Cihazıdır. Bu makine sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında sonuca en süratli ulaştıran ve kaçağın konumunu noktasal olarak gösteren en titiz alettir.

Termal Kamera: Genelde içerisinden sıcak su geride bıraktığımız borularda, sızıntı belirlenmesi amacıyla kullanılır. Ancak markası ne olursa olsun termal kameralar, yardımcı bir aygıtdan öteye gidemez. Termal Kamera sayesinde su borularının konumunu belirleme etikten sonra dinleme aygıtıyla nokta atışı yaparak kaçağın yeri bulunmaktadır.

Pis Su Kamerası: Servis hizmeti sunduğumuz yerlerde, pis su giderlerinde meydana gelen hasarı görmek amacıyla kullanılır. El ile gönderdiğimiz kameranın dışarıda belirleme edilen ekranından tesisat sorunları ve boru kırıkları kolaylıkla görülebilmektedir.

Nem Ölçer: Bu aygıt sıvı temasında belirleme edilen ortamın, 3 cm derinliğe kadar nem civarını ölçmede kullanılır. Bu aygıtla su kaçağının tam olarak yeri işaretlenmese de belirleme adımında yardımcı alet olarak kullanılması iş yükünü azaltır.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Binalarda meydana gelen su kaçaklarını belirleme etmek amacıyla çoğu teknik kullanılmaktadır. Bu tekniklerin her biri dayanıklı ve titiz neticeler vermesine rağmen, kullanıldıkları yerler, koşullara göre değişir. Su kaçağını belirleme eder iken hangi teknikin kullanılacağına karar vermek amacıyla, eldeki ekipman ve bölgenin hali gözden geçirilmelidir. Gaz izleme tekniki hariç, tüm su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.Firmamızdan ve kaçak su ustası ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Kaçak Su Tamiri
Author Rating
51star1star1star1star1star
Su Kaçağı Tespiti,Su Kaçağı Tespiti